Cannondale

Bicykle sú a vždy boli našou vášňou. Nejde len o vášeň pre to, aby sme navrhli tie najlepšie, najinovatívnejšie a najvýkonnejšie produkty, ale o posadnutosť urobiť všetko pre maximálny možný pôžitok z jazdy. Jednoducho povedané, to je to, čo nám leží na srdci.
Cannondale

Správna veľkosť kolesa

Bicykle Cannondale sa dodávajú v niekoľkých veľkostných kategóriách. Veľkosť bicykla je výška rámu bicykla (dĺžka sedlovej trubky).

Pri horských bicykloch je označenie v rozsahu veľkosti trička (S, M, L, XL) a pri cestných bicykloch je to v rozsahu centimetrov (52, 54, 56 ...). V prípade veľkosti trička by sa dalo jednoducho povedať, že akú veľkosť trička nosíte, takú veľkosť bicykla by ste si mali zaobstarať. Prax však závisí najmä od dĺžky vašich nôh po rozkrok.

Všeobecné odporúčania:

Telesná výška v cm Veľkosť rámu podľa označenia
do 158 cm XS
159 - 168 cm
168 - 178 cm
179 - 189 cm
nad 189 cm XL

 

Ak poznáte dĺžku svojich nôh od zeme po rozkrok, môžete lepšie určiť svoju správnu veľkosť podľa geometrie modelu. Na nej vás bude zaujímať hodnota "Stand Over height" (Výška stojana), ktorá určuje výšku rámu od zeme. Táto hodnota by mala byť približne o 5 cm nižšia ako vaša nameraná hodnota.

Najbližší predajcovia

Články o Cannondale

Cannondale představuje novou Moterru SL: Nejlehčí plnohodnotný e-bike, který byl kdy vytvořen*

Cannondale představuje nejlehčí horské plnohodnotné elektrokolo, jaké kdy bylo vyrobeno – zcela nový model Moterra SL. S točivým momentem až 85 Nm, špičkovým výkonem více než 600 W a 601Wh baterií váží pouhých 19,5 kg a představuje kolo v kategorii e-MTB, které definuje svou vlastní třídu. Díky hbitosti a hravosti společně s velkým výkonem a dojezdem je Moterra kolo jako žádné jiné – každý trail se promění v nepřetržitou zábavu ve vysoké rychlosti.

Vybíráme gravel bike

Kategorie kol s označením gravel bike je čím dál populárnější, a proto se jí i jednotlivé značky věnují stále ve větší míře. V tomto článku vám tak představíme kola značek GT a Cannondale, na kterých se vám pokusíme poodhalit rozmanitost této nabídky na trhu.

Tesoro Neo Carbon

Cannondale uvádí na trh Tesoro Neo Carbon - první karbonový urban e-bike. Tesoro Neo Carbon není podobné ničemu z aktuální nabídky Cannondale. Karbonový rám vychází z naše špičkového endurance závodního kola Synapse, k tomu přidejte silnou pohonnou jednotku Bosch, prémiové komponenty a máte překvapivě ostrý, lehký a rychlý urban e-bike. 

Mistrovství světa MTB 2023: Zlatý double CFR

Málo značek bylo během uplynulého Mistrovství světa MTB ve skotském Glasgow podobně úspěšných, jako Cannondale. Členové týmu Cannondale Factory Racing získali hned dva tituly mistrů světa.