Cannondale

Bicykle sú a vždy boli našou vášňou. Nejde len o vášeň pre to, aby sme navrhli tie najlepšie, najinovatívnejšie a najvýkonnejšie produkty, ale o posadnutosť urobiť všetko pre maximálny možný pôžitok z jazdy. Jednoducho povedané, to je to, čo nám leží na srdci.
Cannondale

Správna veľkosť kolesa

Bicykle Cannondale sa dodávajú v niekoľkých veľkostných kategóriách. Veľkosť bicykla je výška rámu bicykla (dĺžka sedlovej trubky).

Pri horských bicykloch je označenie v rozsahu veľkosti trička (S, M, L, XL) a pri cestných bicykloch je to v rozsahu centimetrov (52, 54, 56 ...). V prípade veľkosti trička by sa dalo jednoducho povedať, že akú veľkosť trička nosíte, takú veľkosť bicykla by ste si mali zaobstarať. Prax však závisí najmä od dĺžky vašich nôh po rozkrok.

Všeobecné odporúčania:

Telesná výška v cm Veľkosť rámu podľa označenia
do 158 cm XS
159 - 168 cm
168 - 178 cm
179 - 189 cm
nad 189 cm XL

 

Ak poznáte dĺžku svojich nôh od zeme po rozkrok, môžete lepšie určiť svoju správnu veľkosť podľa geometrie modelu. Na nej vás bude zaujímať hodnota "Stand Over height" (Výška stojana), ktorá určuje výšku rámu od zeme. Táto hodnota by mala byť približne o 5 cm nižšia ako vaša nameraná hodnota.

Najbližší predajcovia

Články o Cannondale

Bikecheck - Cannondale Habit LT1 Viktora Nováka

Pro rok 2024 přezbrojil Cannondale rider Viktor Novák na poslední generaci modelu Habit LT1. Pojďte se s námi podívat, jak si jej upravil k obrazu svému a co na něj říká. 

Nový Cannondale Scalpel je tady!

Od toho, co první generace Scalpelu v roce 2002 dokázala, že celoodpružené kolo může být rychlejší než hardtail, byl Scalpel vždy tím kolem, které určovalo směr. Definovalo směr, kterým se má XC ubírat, ne kde je nebo kde bylo. A tenhle nový krasavec pokračuje v legendárním odkazu.

Vybíráme celoodpružené elektrokolo

Nákup nového celoodpruženého elektrokola je náročný proces, který je nutné dobře promyslet a pečlivě zvážit všechny pro a proti, které má vaše nové elektrokolo splňovat. V následujícím článku se podíváme na nabídku celoodpružených kol značek Cannondale a GT Bicycles.

Vybíráme celoodpružené enduro kolo

Celoodpružený enduro bike má něco do sebe. Jízda nahoru na kopec je sice náročnější, ale ten komfort a stabilita cestou dolů za to stojí. Váháte nad tím, který je ten pravý pro vás? Tak čtěte dále.

Vybíráme trail bike

Díky neustále se zvětšující popularitě různých trailcenter po celé střední Evropě, roste také touha cyklistů vlastnit trail bike - kolo vhodné na trailové ježdění. Jenže jak takové kolo vybrat? Na co se zaměřit? A kolik peněz do něj vůbec investovat? Na to se podíváme v tomto článku. 

Cannondale představuje novou Moterru SL: Nejlehčí plnohodnotný e-bike, který byl kdy vytvořen*

Cannondale představuje nejlehčí horské plnohodnotné elektrokolo, jaké kdy bylo vyrobeno – zcela nový model Moterra SL. S točivým momentem až 85 Nm, špičkovým výkonem více než 600 W a 601Wh baterií váží pouhých 19,5 kg a představuje kolo v kategorii e-MTB, které definuje svou vlastní třídu. Díky hbitosti a hravosti společně s velkým výkonem a dojezdem je Moterra kolo jako žádné jiné – každý trail se promění v nepřetržitou zábavu ve vysoké rychlosti.

Vybíráme gravel bike

Kategorie kol s označením gravel bike je čím dál populárnější, a proto se jí i jednotlivé značky věnují stále ve větší míře. V tomto článku vám tak představíme kola značek GT a Cannondale, na kterých se vám pokusíme poodhalit rozmanitost této nabídky na trhu.

Tesoro Neo Carbon

Cannondale uvádí na trh Tesoro Neo Carbon - první karbonový urban e-bike. Tesoro Neo Carbon není podobné ničemu z aktuální nabídky Cannondale. Karbonový rám vychází z naše špičkového endurance závodního kola Synapse, k tomu přidejte silnou pohonnou jednotku Bosch, prémiové komponenty a máte překvapivě ostrý, lehký a rychlý urban e-bike. 

Mistrovství světa MTB 2023: Zlatý double CFR

Málo značek bylo během uplynulého Mistrovství světa MTB ve skotském Glasgow podobně úspěšných, jako Cannondale. Členové týmu Cannondale Factory Racing získali hned dva tituly mistrů světa.