Tesoro Neo Carbon
Tesoro Neo Carbon

Tesoro Neo Carbon

29.11.2023

Cannondale uvádí na trh Tesoro Neo Carbon - první karbonový urban e-bike. Tesoro Neo Carbon není podobné ničemu z aktuální nabídky Cannondale. Karbonový rám vychází z naše špičkového endurance závodního kola Synapse, k tomu přidejte silnou pohonnou jednotku Bosch, prémiové komponenty a máte překvapivě ostrý, lehký a rychlý urban e-bike. 

Zrozen ze závodů

Rám je vytvořen podle našeho špičkového vytrvalostního závodního kola Synapse a je vyroben z naší zdokonalené karbonové konstrukce řady 2. Výsledkem je naprosto nadprůměrné kolo pro dojíždění do práce, které by vykouzlilo úsměv na tváři i profesionálnímu cyklistovi.

Závodní technologie. Neobvyklé pocity.

Díky karbonovému rámu, který vychází z našeho špičkového modelu Synapse, se jedná o opravdu lehké a agilní kolo. Přesné ovládání a aktivní jezdecká pozice vám umožní pohybovat se ulicemi s jistotou a maximálním pohodlím.

Postaveno s Boschem

Lehký, ale výkonný Bosch Performance SX motor je ideální pro snadné objevování měst. Nabízí plynulou a silnou dopomoc až do 25 km/h. Poté se bezproblému odpojí a umožní plynulé šlapání bez odporu pro dosažení vyšších rychlostí.

Inteligentní integrace

Tesoro Neo Carbon vypadá elegantně, protože je. Všechny prvky jsou integrované funkčně a esteticky – jako vnitřně vedené hadice, baterie (400Wh) za integrovaná do spodní rámové trubky, a kompatní displej, díky kterému vidíte vše v reálném čase – během jízdy.

Připravený na všechna úskalí

Součástí kola jsou přední a zadní blatník, díky kterým bude čistí za jakýchkoliv podmínek. Otvory na zadní stavbě navíc znamenají, že můžete na kolo namontovat nosiče, které mají nosnost až 8 kg na jedné straně.

Mimo všední produkci

Ne všichni, kteří bloudí, jsou ztraceni – ale ti, kteří chtějí jet dál, mohou. Možnost přidělat ke kolu přídavnou baterii znamení dalších 250Wh, které vám umožní vyrazit na dlouhou vyjížďku od dveří vašeho domu.

Tesoro Neo Carbon 1

Proč jej mít?

+ Lehký karbonový rám vycházející ze závodního kola

+ Lehký a tichý motor Bosch SX se 400Wh baterií

+ Bezdrátové 12rychlostní řazení SRAM Eagle AXS

+ 700x35c pláště Vittoria se skvělým gripem a dokonalým odvalováním

Tesoro Neo Carbon 2

Proč jej mít?

+ Lehký karbonový rám vycházející ze závodního kola

+ Lehký a tichý motor Bosch SX se 400Wh baterií

+ 12rychlostní řazení SRAM Apex/NX 

+ 700x35c pláště Vittoria se skvělým gripem a dokonalým odvalováním

Podobné články

Bezdušový systém s Peaty's snadno a rychle

Většina moderních kol má už v základu bezdušové ráfky a s největší pravděpodobností i bezdušové pláště. I tak se většinou ke svým novým majitelům dostanou vybavena dušemi a s obyčejnou páskou, která není pro přestavbu na bezdušový systém vhodná. S tím vším vám dokáže pomoci britská značka Peaty’s, která dodává také kompletní řešení pro bezdušové systémy. V dnešním článku si popíšeme postup, jak si bezdušáky vyrobit a co je k tomu potřeba.

Nové zjazdové brzdy SRAM Maven - absolútna sila a kontrola

Maven je absolútne najsilnejšia brzda, akú sme kedy vytvorili. Brzdnú silu využijete na dosiahnutie maximálnej efektivity jazdy. Extrémny výkon, ktorý dokáže skrotiť bicykel pri vyšších rýchlostiach a zlepšiť ovládanie aj v tých najnáročnejších podmienkach. Brzdy Maven posunú vašu jazdu na vyššiu úroveň. Neobmedzený brzdný výkon vám dodá istotu. Mimoriadny výkon poskytuje lepší brzdný účinok a menšie ochabovanie bŕzd. Vďaka tomu môžete dať naplno priestor svojim schopnostiam.

Cannondale představuje novou Moterru SL: Nejlehčí plnohodnotný e-bike, který byl kdy vytvořen*

Cannondale představuje nejlehčí horské plnohodnotné elektrokolo, jaké kdy bylo vyrobeno – zcela nový model Moterra SL. S točivým momentem až 85 Nm, špičkovým výkonem více než 600 W a 601Wh baterií váží pouhých 19,5 kg a představuje kolo v kategorii e-MTB, které definuje svou vlastní třídu. Díky hbitosti a hravosti společně s velkým výkonem a dojezdem je Moterra kolo jako žádné jiné – každý trail se promění v nepřetržitou zábavu ve vysoké rychlosti.

Zimní tretry na kolo od Fizik

Cyklistika, a to i ta amatérská, už dávno není pouze letním sportem. Současná podoba našeho podnebí umožňuje provozovat tento sport téměř bez omezení po celý rok. Zimní období ale samozřejmě vyžaduje speciální vybavení, které zajistí potřebné pohodlí, bezpečnost, ale i dostatečný výkon v náročnějších podmínkách. Jednou z klíčových součástí výbavy jsou vhodné zimní tretry na koloAno, můžete to řešit pomocí návleků na tretry, zimních vložek nebo teplých ponožek od babičky. Koho tato provizorní řešení už omrzela a pořídil zimní tretry, lituje jen jediné věci. Že to neudělal daleko dřív.

Údržba hydraulických brzd SRAM a jejich odvzdušnění

Brzdy jsou komponentem jízdního kola, který hraje klíčovou roli v oblasti bezpečnosti. Špatná funkce brzd výrazně snižuje ovladatelnost kola a zásadně omezuje vaše jízdní dovednosti. Proto by měla být údržba hydraulických brzd jednou z našich priorit.

Nová řada MTB výpletů Zipp 1ZERO HITOP

Výrobce zapletených kol ZIPP, který spadá do koncernu SRAM, se rozhodl rozšířit svoji nabídku zapletených kol pro vyznavače moderního XC a down-country o dva modely. Oba modely využívají technologii vrstvení karbonu HITOP, která má ZIPP patentovanou právě pro výrobu ráfků. Společně s novou řadou výpletů 1ZERO HITOP představil ZIPP také vylepšenou verzi senzorů pro kontrolu tlaku v pneumatikách s Tyre-Wiz 2.0.