Nový Cannondale Scalpel je tady!
Nový Cannondale Scalpel je tady!

Nový Cannondale Scalpel je tady!

26.03.2024

Od toho, co první generace Scalpelu v roce 2002 dokázala, že celoodpružené kolo může být rychlejší než hardtail, byl Scalpel vždy tím kolem, které určovalo směr. Definovalo směr, kterým se má XC ubírat, ne kde je nebo kde bylo. A tenhle nový krasavec pokračuje v legendárním odkazu.

Více zdvihu, zábavnější geometrie, lepší specifikace, a co nejnižší hmotnost. Smazává hranici mezi super zábavným trailovým kolem a závodní mašinou. Protože v dnešní době už je to jedno a totéž. Rychlost může být zábavná. A čím je větší, tím je zábavnější. Tak vítejte v zábavě!

Držte se pevně

Jezdit na novém Scalpelu je vzrušující. Když se spojí nejpokročilejší design odpružení, nejmodernější geometrie a neskutečně nízká hmotnost závodního kola s agresivní XC komponentovou skladbou, Scalpel vám pomůže najít extra rychlost v každé části trailuZrychluje tam, kde ostatní váhají. Má skvělý grip tam, kde to ostatním klouže. A předjíždí tam, kde ostatní brzdí. Scalpel je vůdčím elementem do úplně nové éry XC. Cvakněte si lístek, zapněte pásy a připravte se.

Co nový Cannondale Scalpel nabízí?

Členové týmu Cannondale Factory Racing dali své požadavky jasně najevo. Chtěli jedno jediné – chtěli víc. Tak jim to v Cannondale dali. Nový Scalpel nabízí více zdvihuagresivnější geometrii a lepší osazení. Proč? Aby dokázali ovládnout jeden den závod svěťáku v XC a druhý den jejich oblíbené traily kolem domu.

Zlepšené odpružení

Nejen více zdvihu. Více lepšího zdvihu. Díky našemu magickému systému pružení FlexPivot a kinematice pružení120 mm zdvihu Scalpelu poskytuje neskutečnou trakci, lepší kontrolu nad kolem, a sakra moc zábavy. Se vší efektivností a funkčností, kterou byste očekávali od kola, které vyhrává na Světových pohárech.

Zíráte? To je v pohodě

Žádná jiná vidlice nevypadá tak, jako Lefty. A žádná jiná vidlice nefunguje tak, jako Lefty. Díky tomu jezdci, kteří na ní jezdili, získali za poslední dvacet let nespočet pódiových umístění. Nepřekonatelná tuhost, plynulost chodu a aktivita pružení jsou výsledkem toho, že i když vypadá hodně divoce, v případě potřeby vás Lefty udrží v první linii.

Krása rychlosti

To není žádný marketingový blábol. Každá část Scalpelu je podřízena především špičkové funkci – kinematika odpružení, hmotnost, tuhost a ovladatelnost. Vlastnosti určují chování kola, ne naopak. A hlavně rychlé kolo vypadá skvěle!

Ďábel tkví v detailech

Rychlost kola začíná u geometrie. A Scalpel v tomhle exceluje. Položený, 66.6° úhel hlavové trubky a geometrie rámu upravená na míru každé velikosti tak, aby jezdec stál vyváženě přesně mezi koly. Výsledek? Více síly a trakce během výjezdů, více kontroly v zatáčkách, a absolutně nový rozměr jistoty v rychlých pasážích.

Průřez kolekcí

Čtyři stupně výbavy, dva druhy vidlice, různé varianty osazení. Je jen na vás, jakou zvolíte.

Cannodale Scalpel LAB71

Rám vyroben z materiálu s označením Ultralight Series 0 s FlexPivot zadními vzpěrami, 120 mm zdvihem a Proportional Response geometrií a odladěnou kinematikou pružení. Vidlice Lefty Ocho Carbon má nejvíce plynulý chod a precizní zpracování na světě – karbonová horní noha, 120 mm zdvihu a TwistLoc Ultimate lockout s dálkovým ovládáním. K tomu přidejte lakované karbonové kombo řídítek a představce SystemBar XC-One v designu LAB71, pohon Sram XX SL AXS T-TypeSram Level Ultimate Stealth brzdy a nejlehčí zapletená kola od DSwiss – model XCR 1200 Spline Carbon, a máte ultimátní závodní zbraň.

Cannondale Scalpel 1

Scalpel 1 je vyroben ze super lehkého prémiového karbonu s označením Series 1. Samozřejmostí jsou FlexPivot řetězové vzpěry, 120 mm zdvih a Proportional Response geometrie a kinematika pružení. Vidlice Lefty Ocho Carbon má nejvíce plynulý chod a precizní zpracování na světě – karbonová horní noha, 120 mm zdvihu a TwistLoc Ultimate lockout s dálkovým ovládáním. Stylové je kombo řídítek a představce vyrobeno z karbonu s názvem SystemBar XC-One. Celý “balíček” skvěle doplňují super rychlá a lehká kola DT Swiss XCR 1501 Spline, pohon Sram X0 Eagle AXS TransmissionSram Level Silver Stealth brzdy a Fox Transfer SL teleskopická sedlovka.

Cannondale Scalpel 2 Lefty

Scalpel 2 Lefty je vyroben ze super lehkého prémiového karbonu s označením Series 1. Samozřejmostí jsou FlexPivot řetězové vzpěry, 120 mm zdvih a Proportional Response geometrie a kinematika pružení. Vidlice Lefty Ocho má nejvíce plynulý chod a precizní zpracování na světě – hliníková horní noha, 120 mm zdvihu a TwistLoc Ultimate lockout s dálkovým ovládáním. Tlumič RockShox SIDLuxe Select+ - skvělý výkon tlumiče doplněný o TwistLoc Ultimate lockout. Odolné a plynulé řazení zajišťuje sada Sram GX Eagle AXS Transmission, o brždění se starají Sram Level Silver Stealth brzdy. Osazena jsou lehká a rychlá karbonová kola Cannondale HollowGram XC-S 27 a teleskopická sedlovka Fox Transfer SL.

Cannondale Scalpel 2

Scalpel 2 je vyroben ze super lehkého prémiového karbonu s označením Series 1. Samozřejmostí jsou FlexPivot řetězové vzpěry, 120 mm zdvih a Proportional Response geometrie a kinematika pružení. Pružení obstarává u “dvojky” RockShox SID Select+ 120 mm a RockShox SIDLuxe Select+ tlumič s dálkovým uzamykáním TwistLoc Ultimate. Odolné a plynulé řazení zajišťuje sada Sram GX Eagle AXS Transmission, o brždění se starají Sram Level Silver Stealth brzdy. Osazena jsou lehká a rychlá karbonová kola Cannondale HollowGram XC-S 27 a teleskopická sedlovka Fox Transfer SL.

Cannondale Scalpel 3

Trojkový Scalpel je postavený na rámu ze super lehkého prémiového karbonu s označením Series 1. Samozřejmostí jsou FlexPivot řetězové vzpěry, 120 mm zdvih a Proportional Response geometrie a kinematika pružení. U varianty s označením 3 se o odpružení stará lehká vidlice RockShox SID Select se 120 mm zdvihu a tlumič RockShox SIDLuxe Select+. Oboje ovládané pomocí dálkového lockoutu TwistLoc Ultimate. Pohon obstarává dvanácti rychlostní kombinace Shimano Deore XT/Deore, brzdy zastupuje osvědčená klasika – Shimano Deore M6100. Kola jsou zapletena na ráfcích Stan’s Crest Mk4 a obuta do plášťů Maxxis Rekon Race a Aspen WT. U “trojky” nechybí ani teleskopická sedlovka Cannondale DownLow.

Cannondale Scalpel 4

Stejně jako jeho ostatní sourozenci, i čtverkový Scalpel je postavený na rámu z materiálu, který Cannondale označuje jako Series 1 Carbon s FlexPivot řetězovými vzpěrami. Rám disponuje 120 mm zdvihu zadní stavby a samozřejmě Proportional Response geometrií a odladěným pružením pro každou velikost. O odpružení se stará vidlice RockShox SID se zdvihem 120 mm a tlumič RockShox SIDLuxe Select+ s dálkově ovládaným lockoutem TwistLoc Ultimate. O pohon se stará sada Shimano Deore M6100. Brzdy jsou na čtverce Shimano MT501. Kola jsou zapletena do ráfků Stan’s Crest S2 a obuta do plášťů Maxxis Rekon Race a Aspen WT. Samozřejmostí je teleskopická sedlovka Cannondale DownLow.

Bližší specifikaci jednotlivých variant a technologie použité u novinky Cannondale Scalpel najdete na webu www.cannondalebikes.sk 

Najbližší predajcovia Cannondale

Podobné články

Novinky u Michelin na sezonu 2024

Známý francouzský výrobce plášťů má ve své nabídce pro rok 2024 několik novinek. Nové směsi plášťů pro enduro a sjezd, úplně nové pláště pro e-bike enduro nebo nové pláště pro silniční cyklistiku. Více informací najdete v tomhle článku.

Peaty's Monarch - gripy pro ty nejnáročnější jezdce

Gripy Peaty's Monarch jsou výsledkem desítek let zkušeností se závoděním a 18 měsíců trvajícího procesu vývoje designu gripu.

Nový Flight Attendant pro enduro je tady!

Nekonečnou touhu pro inovace v RockShox pohání pouze jeden jediný cíl: Aby vám umožnili rozvinout váš jezdecký potenciál naplno! Nový Flight Attendant pro enduro ridery je tady a je lepší než kdykoliv předtím!

Bikové novinky od RockShox jsou tady!

Nekonečná touha značky RockShox po inovacích je hnaná pouze jedním cílem: aby vám umožnili využít váš potenciál na maximum. To znamená, že inovace nikdy nepřestanou. A hledání nových cest nikdy neskončí. Stejně jako nikdy neskončí touha vývojového týmu hledat nové cesty jak snížit tření kluzáků, přidat více kontroly nebo jak zlepšit váš požitek z jízdy. Každá další evoluce je inspirována tou předchozí.

ASPIRE SPORTS se stává od května 2024 distributorem značek SINTER a Selle Royal

Rok 2024 je pro ASPIRE SPORTS s ohledem na získávání nových značek pod svá křídla velmi plodný. Po úspěšné akvizici značky fi’zi:k začátkem roku, získala od 20. května 2024 firma ASPIRE SPORTS do svého portfolia značek další dva silné hráče. Prvním z nich je slovinský výrobce brzdových destiček SINTER, druhým pak italský výrobce sedel Selle Royal. Množství značek, které má nyní pod sebou ASPIRE SPORTS tak vzrůstá na 26.

SINTER – NEJLEPŠÍ ORGANICKÉ BRZDOVÉ DESTIČKY

Od 20. května se Aspire Sports stalo výhradním distributorem slovinského výrobce brzdových destiček SINTER na téměř všechny regiony, ve kterých působí. Jaké brzdové destičky má SINTER v nabídce a kdo vůbec SINTER je se dozvíte v tomto článku.