Bikecheck - Cannondale Habit LT1 Viktora Nováka
Bikecheck - Cannondale Habit LT1 Viktora Nováka

Bikecheck - Cannondale Habit LT1 Viktora Nováka

02.05.2024

Pro rok 2024 přezbrojil Cannondale rider Viktor Novák na poslední generaci modelu Habit LT1. Pojďte se s námi podívat, jak si jej upravil k obrazu svému a co na něj říká. 

Poslední generace biku Habit LT je doslova nabitá technologiemi z dílny Cannondale. Začít můžeme určitě u Proportional Response geometrie kola. V praxi to znamená, že každá velikost rámu plně přizpůsobena výšce jezdce, pro kterého je určena. Díky tomu budete stát vždy uprostřed kola a budete tak mít maximální trakci a ovladatelnost. K tomu se váže i vnitřní nastavení tlumičů, které je přizpůsobeno právě na tento konkrétní rám. A v neposlední řadě - rámy Habit LT disponují patkou podle standardu UDH, takže nejen, že už nikdy nezůstanete stát smutně u auta, protože nová patka není k dostání, ale můžete svůj rám osadit i poslední generací řazení od Sramu s názvem Eagle Transmission! Více o kolech Habit a Habit LT najdete pod tímto odkazem. A teď se přesuneme ke kolu samotného Viktora. 

Bude nový lepší než starý?

Po troch rokoch na “starom” Habite, som sa veľmi potešil keď som dostal informáciu, že v Cannondale spolu s Mitchom Ropelatom vyvíjajú nový model. Práve túto jar sa mi k nemu konečne podarilo dostať.

Pri výbere veľkosti som spravil razantné rozhodnute. Povodný Habit som mal vo veľkosti L a jazdil som ho na kolasách s rozmerom 27,5 palca. To pri mojej výške 193cm znamenalo, že to bol skvelý hravý a skákavý trailbajčík, ale na šlapanie a nejaké enduro vyjížďky to úplne nebolo.

Preto som nový Habit zvolil vo veľkosti XL, s rozmerom kolies 29palcov, a rovno vo verzii LT, čo znamená Long Travel, alebo aj o cenťák zdvihu vpredu a vzadu navyše oproti klasickému modelu.

Barva a Strappack Carrier

Krémová biela farba ma nadchla hneď ako som rám vytiahol z krabice. Hneď na začiatku sa mi pozdávala aj skvele chránená rámová trubka, gumovým protectorom, a o dva šróbiky navyše na prichytenie Straprack carrieru, alebo aj systému na prichytenie náradia na bike od Cannondale.

Doladěno k obrazu svému

Oproti sériovke som na bike nahodil skvelé komponenty od Chromagu a legendárne kolasá Mavic Deemax 29 s plochými špicmi. Ako obutie som zvolil úplnú novinku od Michelinu, a to model Wild Enduro MS 29 Racing line, spolu s mliekom a bezdušovými ventilkami od Peatys Products.

Specifikace Viktorova kola

Rám : Cannondale Habit LT Carbon – XL

Vidlica : Rock Shox Lyrik Select Plus 150 mm

Tlmič : Rock Shox SuperDeluxe Select Plus 140 mm

Kľuky : Sram GX Eagle

Prehadzovačka : Sram GX Eagle 12 speed

Brzdy : Sram Code Silver Stealth

Kolesá – Mavic Deemax 29

Plášte – Michelin Wild Enduro MS 29 Racing line

Riadítka – Chromag OSX Ltd 750 mm

Predstavec – Chromag Riza 32 mm

Gripy : Chromag Palmskin

Sedlo : Chromag Overture

Sedlovka : Cannondale DownLow Dropper 170 mm

Fotogalerie

To, že takto vyskladaný bike vyzerá naozaj skvele sa možete presvedčiť na fotkách od Lukáša Neasiho !

S Habitom sa spolu ešte stále zoznamujeme, no už sme sa stihli spolu dostať do Talianskych Dolomitov ale aj Slovenskej divočiny. Ale o tom ako sa správa v teréne si povieme až keď ho naplno otestujem !

Najbližší predajcovia Cannondale

Podobné články

Přehled kolekce MTB treter Fizik

Minule jsme se podívali na přehled kolekce silničních treter známého italského výrobce Fizik. Tentokrát se mrkneme co má Fizik v nabídce pro ty cyklisty, kterým nevadí se v lese ušpinit od prachu nebo bláta. Více ve článku.

Novinky u Michelin na sezonu 2024

Známý francouzský výrobce plášťů má ve své nabídce pro rok 2024 několik novinek. Nové směsi plášťů pro enduro a sjezd, úplně nové pláště pro e-bike enduro nebo nové pláště pro silniční cyklistiku. Více informací najdete v tomhle článku.

Peaty's Monarch - gripy pro ty nejnáročnější jezdce

Gripy Peaty's Monarch jsou výsledkem desítek let zkušeností se závoděním a 18 měsíců trvajícího procesu vývoje designu gripu.

Nový Flight Attendant pro enduro je tady!

Nekonečnou touhu pro inovace v RockShox pohání pouze jeden jediný cíl: Aby vám umožnili rozvinout váš jezdecký potenciál naplno! Nový Flight Attendant pro enduro ridery je tady a je lepší než kdykoliv předtím!

Sjezdová a enduro kola Mavic DeeMax

Gravity disciplíny vyžadují maximální odolnost, sílu a dominanci v dané oblasti. Proč? Protože fyzika je neúprosná a síly, které během jízdy na kolo a jezdce působí, jsou obrovské. Mavic vyrábí kola z kategorie gravity MTB tak, aby absolutně excelovaly v těch nejnáročnějších podmínkách a dokázaly zvládnout všechny nástrahy v podobě kamenů, kořenů nebo dropů, které se jim postaví do cesty.

Bikové novinky od RockShox jsou tady!

Nekonečná touha značky RockShox po inovacích je hnaná pouze jedním cílem: aby vám umožnili využít váš potenciál na maximum. To znamená, že inovace nikdy nepřestanou. A hledání nových cest nikdy neskončí. Stejně jako nikdy neskončí touha vývojového týmu hledat nové cesty jak snížit tření kluzáků, přidat více kontroly nebo jak zlepšit váš požitek z jízdy. Každá další evoluce je inspirována tou předchozí.