GT Bicycles

V oblasti cyklistiky sa pohybujeme už od roku 1972. A za ten čas sme toho videli skutočne veľa. Množstvo bláznivých vecí, ktoré proste prišli a odišli. Jednoduchý dôvod, prečo sme stále v sedle, je čistá radosť z jazdy na bicykli. Ten pocit, keď ste ako deti prvýkrát šliapli do pedálov a dali sa do pohybu. Aké jednoduché a prosté.
GT Bicycles

Správna veľkosť kolesa

Bicykle GT Bicycles sa dodávajú v niekoľkých veľkostných kategóriách. Veľkosť bicykla je výška rámu bicykla (dĺžka sedlovej trubky).

Pri horských bicykloch je označenie v rozsahu veľkosti trička (S, M, L, XL) a pri cestných bicykloch je to v rozsahu centimetrov (52, 54, 56 ...). V prípade veľkosti trička by sa dalo jednoducho povedať, že akú veľkosť trička nosíte, takú veľkosť bicykla by ste si mali zaobstarať. Prax však závisí najmä od dĺžky vašich nôh po rozkrok.

Všeobecné odporúčania:

Telesná výška v cm Veľkosť rámu podľa označenia
do 158 cm XS
159 - 168 cm
168 - 178 cm
179 - 189 cm
nad 189 cm XL

 

Ak poznáte dĺžku svojich nôh od zeme po rozkrok, môžete lepšie určiť svoju správnu veľkosť podľa geometrie modelu. Na nej vás bude zaujímať hodnota "Stand Over height" (Výška stojana), ktorá určuje výšku rámu od zeme. Táto hodnota by mala byť približne o 5 cm nižšia ako vaša nameraná hodnota.

Najbližší predajcovia

Články o GT Bicycles

GT Grade Carbon PRO LE - Bike of the Year 2024

Poslední generace modelu Grade tak navázala na úspěchy předchozí generace tohoto populárního gravel biku od GT Bicycles, kdy toto ocenění získal v roce 2020 model Grade Carbon. Mimochodem, původní Grade byla jedním z prvních gravel kol, které se objevily na trhu před deseti lety.

Vybíráme celoodpružené elektrokolo

Nákup nového celoodpruženého elektrokola je náročný proces, který je nutné dobře promyslet a pečlivě zvážit všechny pro a proti, které má vaše nové elektrokolo splňovat. V následujícím článku se podíváme na nabídku celoodpružených kol značek Cannondale a GT Bicycles.

Vybíráme celoodpružené enduro kolo

Celoodpružený enduro bike má něco do sebe. Jízda nahoru na kopec je sice náročnější, ale ten komfort a stabilita cestou dolů za to stojí. Váháte nad tím, který je ten pravý pro vás? Tak čtěte dále.

Vybíráme trail bike

Díky neustále se zvětšující popularitě různých trailcenter po celé střední Evropě, roste také touha cyklistů vlastnit trail bike - kolo vhodné na trailové ježdění. Jenže jak takové kolo vybrat? Na co se zaměřit? A kolik peněz do něj vůbec investovat? Na to se podíváme v tomto článku. 

Bikecheck: GT Force Carbon Pro Kristýny Havlické

Nová sezona, nové kolo. Tak by se dal popsat příběh posledních dvou let české bikerky Kristýny Havlické. V letošním roce bude sedlat enduro bike GT Force Carbon Pro s podporou dalších značek, které Aspire Sports do Česka a další regionů dováží. Jak vypadá GT Force Kiki Havlické? 

Nová GT Fury po “aspirínsku”

V průběhu roku 2023 představila jedna z našich kmenových značek, GT Bicycles, novou podobu svého sjezdového kola s názvem Fury. A jelikož se nám vše hezky potkaly s naší pravidelnou každoroční dealer show, rozhodli jsme se postavit jednu “Furynu” jako náš vlastní custom build osazený komponenty od značek, které dovážíme. Pojďte se s námi podívat, jak to celé nakonec dopadlo.

Vybíráme gravel bike

Kategorie kol s označením gravel bike je čím dál populárnější, a proto se jí i jednotlivé značky věnují stále ve větší míře. V tomto článku vám tak představíme kola značek GT a Cannondale, na kterých se vám pokusíme poodhalit rozmanitost této nabídky na trhu.

GT Bicycles se vrací zpět ke kořenům

Jen málokterá značka má takové dědictví, historii a kultovní pověst jako GT Bicycles. Drew Rohde ze serveru The Loam Wolf navštívil nové sídlo značky GT. A přináší report z toho, jak to v novém domově GT Bicycles vypadá. A dál už necháme mluvit Drewa.