Nová GT Fury po “aspirínsku”
Nová GT Fury po “aspirínsku”

Nová GT Fury po “aspirínsku”

31.01.2024

V průběhu roku 2023 představila jedna z našich kmenových značek, GT Bicycles, novou podobu svého sjezdového kola s názvem Fury. A jelikož se nám vše hezky potkaly s naší pravidelnou každoroční dealer show, rozhodli jsme se postavit jednu “Furynu” jako náš vlastní custom build osazený komponenty od značek, které dovážíme. Pojďte se s námi podívat, jak to celé nakonec dopadlo.

Karbonový základ a špičkové odpružení

Základem celého kola je aktuální generace rámu GT Fury. Přední rámový trojúhelník je z karbonu, zadní stavba naopak z hliníku. Rám je možné postavit jako čistou 29” nebo jako stále populárnějšího mulleta, tedy s 27.5” kolem vzadu. My pro naši stavbu zvolili variantu full 29”. Rám má samozřejmě vnitřní vedení hadice od brzdy i bovdenu přehazovačky, UDH standard zadní patky a flipchip tlumiče, díky kterému je možné měnit progresivitu pružení. O rámu najdete více informací na českém webu GT Bicycles.

Odpružení na našem custom buildu obstarává Rock Shox. Vidlice je BoXXer Ultimate se zdvihem 200 mm, patronou Charger 3, offsetem 52 mm a vzduchovou komorou DebonAir+ s Buttercups dorazy. Zadní tlumič je SuperDeluxe Coil Ultimate s pružinou RockShox s tvrdostí 500 a širokou škálou nastavení komprese, odskoku nebo hydraulického bottom outu.

Pohon a brzdy v režii SRAM

Pohon a brzdy jsme svěřili do rukou amerického koncernu SRAM. Kompletní pohon obstarává sjezdová sada Sram X01 DH – karbonové kliky s délkou 165 mm, převodník se 34z, sedmi rychlostní kazeta s rozsahem 10-24 a xD ořechem a přehazovačkou se zkráceným ramínkem, aby se minimalizoval možný kontakt s nástrahami na trati.

O brždění se pak starají brzdy Sram Code Silver Stealth se 4 pístky, a možností nastavení vzdálenosti páčky od řídítek a délky kroku brzdové páky bez nutnosti použít nářadí. Stealth označení znamená, že hadice vedoucí z brzdových pák jsou co nejvíce přiblíženy k řídítkům, aby nikde zbytečně nezavazely a celkový vzhled byl co nejvíce elegantní. Brzdy jsou doplněny kotouči Sram HS2 s tloušťkou 2 mm a průměrem 220 mm!

Výplety a pláště z Francie

Pořádný sjezďák si zaslouží pořádné výplety. Proto jsme pro stavbu zvolili klasiku s více než 25letou historií - Mavic Deemax 29. Vnitřní šířka ráfků 28 mm, J-Bend dráty pro jednoduchý a rychlý servis, ořech s technologií ID360 nebo 28 drátů v předním i zadním kole dá každému jezdci maximální pocit jistoty během jízdy.

Pláště jsme obuli do další francouzské klasiky – Michelin DH 22 ve variantě Racing Line a rozměru 29x2.40. Směs plášťů je Magi-XDH, technologie ochrany DH Shield a navíc disponují možností vozit opravdu nízké tlaky bez strachu o vyzutí pláště nebo zničení ráfku.

Zbývá doladit kokpit a pedály

V případě kokpitu i pedálů jsme opět sáhli do vlastních zásob. Řídítka a představec na sobě nesou značku Truvativ. Řídítka jsou model Descendant s šířkou 800 mm, průměrem 35 mm a zdvihnutím 25 mm. Představec nese stejné logo, opět model Descendant s délkou 50 mm a průměrem pro řídítíka 35 mm. Gripy jsou objímkové Sram Locking Grips DHsedlovka pak nese logo Zipp s nulovým offsetem a průměrem 31.6 mm. Sedlo pochází od Fiziku, konkrétně model Gravita Alpaca X5 v šířce 130 mm. 

Posledním kouskem skládačky jsou kultovní pedály TIME SPECIALE 12 v luxusním červeném provedení. Pedály mají stranovou vůli 5 mm, nastavení tvrdosti pružiny a možnost osadit pedály piny pro lepší stabilitu na pedálech.

Najbližší predajcovia GT Bicycles

Najbližší predajcovia SRAM

Podobné články

Peaty's Monarch - gripy pro ty nejnáročnější jezdce

Gripy Peaty's Monarch jsou výsledkem desítek let zkušeností se závoděním a 18 měsíců trvajícího procesu vývoje designu gripu.

Nový Flight Attendant pro enduro je tady!

Nekonečnou touhu pro inovace v RockShox pohání pouze jeden jediný cíl: Aby vám umožnili rozvinout váš jezdecký potenciál naplno! Nový Flight Attendant pro enduro ridery je tady a je lepší než kdykoliv předtím!

Sjezdová a enduro kola Mavic DeeMax

Gravity disciplíny vyžadují maximální odolnost, sílu a dominanci v dané oblasti. Proč? Protože fyzika je neúprosná a síly, které během jízdy na kolo a jezdce působí, jsou obrovské. Mavic vyrábí kola z kategorie gravity MTB tak, aby absolutně excelovaly v těch nejnáročnějších podmínkách a dokázaly zvládnout všechny nástrahy v podobě kamenů, kořenů nebo dropů, které se jim postaví do cesty.

Bikové novinky od RockShox jsou tady!

Nekonečná touha značky RockShox po inovacích je hnaná pouze jedním cílem: aby vám umožnili využít váš potenciál na maximum. To znamená, že inovace nikdy nepřestanou. A hledání nových cest nikdy neskončí. Stejně jako nikdy neskončí touha vývojového týmu hledat nové cesty jak snížit tření kluzáků, přidat více kontroly nebo jak zlepšit váš požitek z jízdy. Každá další evoluce je inspirována tou předchozí.

Trailové a enduro helmy Troy Lee Designs

Helma by neměla chybět ve výbavě žádného cyklisty. Nezáleží na tom, jestli jezdíte každý den, nebo sednete na kolo jednou za měsíc. Zásadní je vybrat tu správnou helmu, aby pro vás její nošení bylo maximálně pohodlné. Pojďte se podívat na nabídku helem amerického výrobce Troy Lee Designs, kterou si představíme v tomto článku.

Bikecheck - GT Sensor Gabriely Dostálové

Kdo se často pohybuje v okolí Rychlebských stezek, tak si určitě všiml, že se tam hodně často pohybuje nové tyrkysové GT Sensor Carbon PRO LE. O jaké kolo se jedná, kdo na něm jezdí a co o něm říká, se podíváme v tomhle článku.