Nový Flight Attendant pro enduro je tady!
Nový Flight Attendant pro enduro je tady!

Nový Flight Attendant pro enduro je tady!

20.06.2024

Nekonečnou touhu pro inovace v RockShox pohání pouze jeden jediný cíl: Aby vám umožnili rozvinout váš jezdecký potenciál naplno! Nový Flight Attendant pro enduro ridery je tady a je lepší než kdykoliv předtím!

Během testování v RockShox přišli na to, že díky technologii Flight Attendant byli jezdci v průměru o 1.8 % rychlejší než v případě manuálního ovládání pružení. 1.8 % se zdá jako hodně malá hodnota, ale když vezmeme v úvahu 90minutový XC závod, rider používající Flight Attendant je o 96 vteřin rychlejší. A to už je pádný argument. 

Osvoboďte svoji mysl. Zaměřte se jen na rychlost. Flight Attendant zjednodušuje rozhodování v kritických momentech, protože neustále mění charakteristiku pružení tak, aby jste měli pořád maximální výkon. To zlepšuje výkon vašeho ve zlomcích vteřin. Během výjezdů, sjezdů a vším mezi tím, Flight Attendant maximalizuje schopnosti vašeho pružení a snižuje únavu, kterou generuje rozhodování. 

Všechno začíná u ekosystému s názvem AXS. Ten dokáže správně delegovat obrovské množství dat ve zlomcích vteřin. Flight Attendant dokáže tato data analyzovat a dává vašemu odpružení perfektní nastavení v momentě, kdy je nejvíce potřeba. 

Totální propojení systémů

Díky tomu, že se neustále učí, odpružení se systémem Flight Attendant vám poskytne naprosto neskutečný zážitek z jízdy. A to díky kombinace s bezdrátovou technologií AXS. Sram AXS je jediný systém, který uživatelům poskytuje absolutně bezdrátový design. Bezdrátový protokol pro komunikaci umožňuje Flight Attendantu přijímat data pro neustálé optimalizování nastavení pružení.

Poháněn vědou. Poskytuje kouzla.

Upravený algoritmus Flight Attendantu nyní využívá zdroje dat, které dávají celému systému širší a komplexnější obrázek na to, jak jezdíte. 

S více komponenty v rámci ekosystému, přichází i více dat. A díky tomu může Flight Attendant dělat lepší rozhodnutí. Pokud je dělá, vaše kolo je více efektivní a vy jedete rychleji. Nový algoritmus sbírá data během vaší jízdy, učí se a pracuje se zvyšující se přesností a precizností tak, aby dostal z vaše pružení maximum. Flight Attendant je aktuálně jediným automatickým systémem pružení, který si dělá kompletní obrázek o vašem ježdění a pracuje v reálném čase.

Přirozený pocit - 3 polohové tlumení

Nejpokročilejší systém pružení od RockShox je jedinou variantou, která zvládne všechny od tratí Světového poháru po vaše lokální traily. Flight Attendant poskytuje tří polohové tlumení komprese, které se automaticky přepíná mezi pozicí Lock pro maximální efektivnost šlapání, Pedal pro co nejlepší trakci a Open, kterou oceníte v momentě, kdy přiletíte do rozbitého terénu plného kamenů a kořenů. Flight Attendant ví přesně, co nejlepší. Je odladěný tak, aby přechod mezi jednotlivými pozicemi byl co nejplynulejší a poskytl vám co nejpřirozenější pocit z jízdy. V momentě, kdy Flight Attendant přepíná mezi Open-Pedal-Lock si budete myslet, že vám čte myšlenky. 

Flight Attendant vám dovolí být nejrychlejší verzí vás samotných. Jediné co musíte, je jít jezdit. 

Kompletně na míru vám

Flight Attendant vás bude znát možná lépe, než se znáte vy sami. Žádné jiné odpružení neposkytne svému jezdci takovou úroveň personalizace a možnosti přizpůsobit se terénu, stylu nebo fyzickým schopnostem. Můžete převzít absolutní kontrolu nad tím, jak Flight Attendant funguje. Flight Attendant pracuje neúnavně každou vyjížďku a optimalizuje a personalizuje celý algoritmus, aby seděl přesně vašim potřebám.

Nový Adaptive Ride Dynamics

Flight Attendant má zabudovaný nový nástroj - Adaptive Ride Dynamics. Ten umožňuje algoritmu učit se jak jezdíte a neustále upravovat vaše odpružení. Tato chytrá funkce dává dohromady data z předchozích vyjížděk a precizně přepočítává tzv. "Effort zones." Algoritmus neustále sbírá data a v reálném čase upravuje funkci. Adaptive Ride Dynamics řeší to, jak se mění vaše výkonnost během roku. Protože v lednu jezdíte jinak než v srpnu. 

Účel Flight Attendantu je jednoduchý - abyste měli jistotu, že odpružení je v daný moment vždy tím nejlepší možným. Funguje to tak, že využívá data z trailu, nastavení a funkci Adaptive Ride Dynamics. Poslední zmíněné ovlivňuje stav nastavení pružení v jakémkoliv momentu:

 • Pokud váš výkon dosáhne úrovně Sprint Zone, ADR doporučí systému ladit pružení směrem k pozici Lock.
 • Jakmile začne váš výkon klesat a dosáhne úrovně High Effort Zone, bude pružení více efektivní.
 • Hned jak výkon klesne do Medium Effort Zone, Adaptive Ride Dynamics vyladí odpružení do rovnováhy mezi komfortem a efektivitou. 
 • V zóně s názvem Low Effort Zone, což je zóna, kdy jede absolutně v klidu, Adaptive Ride Dynamics bude upravovat pružení více do komfortního spektra.

Aplikace jako centrální mozek systému

Pro nastavení nového Flight Attendantu můžete používat aplikaci SRAM AXS. Co nastavíte?

 • Vytvoříte si profil kola
 • Upravíte si ovládání
 • Nastavíte si jednotlivé módy
 • Najdete zde přehled a nastavení jednotlivých Effort Zones pro funkci Adaptive Ride Dynamics
 • Zkontrolujete stav baterie
 • Updatujete firmware, když vyjde aktualizace

To správné pro jízdu

Nastavení je jednoduché. Spárujete si všechny své AXS komponenty, nastavíte přední a zadní pružení, zkalibrujete Flight Attendant systém. No a to je všechno.

Nová Flight Attendant Charger Race Day 2 patrona

Aby v RockShox vyhověli všem požadavkům těch nejlepších gravity riderů na světě, tlumící patrona Charger 3.1 Flight Attendant je dokonalou evolucí předchozí generace s názvem Charger 3. Poslední generace technologie Flight Attendant se neustále učí a mění módy pružení mezi Open-Pedal-Lock variantou. Budete tak mít neustálou trakci, kontrolu nad kolem a absolutní komfort během ladění co nejlepších stop. 

Nový Flight Attendant najdete na těchto vidlicích a tlumičích:

 • Zeb Ultimate Flight Attendant
 • Lyrik Ultimate Flight Attendant
 • Pike Ultimate Flight Attendant
 • Super Deluxe Ultimate Flight Attendant
 • Vivid Ultimate Flight Attendant
 • Vivid Coil Ultimate Flight Attendant

Kompatibilita systému AXS

Aby mohl nový Flight Attendant fungovat na 100 % je nutné mít na kole minimálně vidlici, tlumič a sensor v klikách (buď Power Meter nebo Pedal Sensor). Pokud do mixu přidáte ještě AXS přehazovačku a 2 tlačítkový AXS ovladač, dostanete se k dalším skvělým funkcionalitám.

Najbližší predajcovia RockShox

Podobné články

Novinky u Michelin na sezonu 2024

Známý francouzský výrobce plášťů má ve své nabídce pro rok 2024 několik novinek. Nové směsi plášťů pro enduro a sjezd, úplně nové pláště pro e-bike enduro nebo nové pláště pro silniční cyklistiku. Více informací najdete v tomhle článku.

Peaty's Monarch - gripy pro ty nejnáročnější jezdce

Gripy Peaty's Monarch jsou výsledkem desítek let zkušeností se závoděním a 18 měsíců trvajícího procesu vývoje designu gripu.

Bikové novinky od RockShox jsou tady!

Nekonečná touha značky RockShox po inovacích je hnaná pouze jedním cílem: aby vám umožnili využít váš potenciál na maximum. To znamená, že inovace nikdy nepřestanou. A hledání nových cest nikdy neskončí. Stejně jako nikdy neskončí touha vývojového týmu hledat nové cesty jak snížit tření kluzáků, přidat více kontroly nebo jak zlepšit váš požitek z jízdy. Každá další evoluce je inspirována tou předchozí.

ASPIRE SPORTS se stává od května 2024 distributorem značek SINTER a Selle Royal

Rok 2024 je pro ASPIRE SPORTS s ohledem na získávání nových značek pod svá křídla velmi plodný. Po úspěšné akvizici značky fi’zi:k začátkem roku, získala od 20. května 2024 firma ASPIRE SPORTS do svého portfolia značek další dva silné hráče. Prvním z nich je slovinský výrobce brzdových destiček SINTER, druhým pak italský výrobce sedel Selle Royal. Množství značek, které má nyní pod sebou ASPIRE SPORTS tak vzrůstá na 26.

SINTER – NEJLEPŠÍ ORGANICKÉ BRZDOVÉ DESTIČKY

Od 20. května se Aspire Sports stalo výhradním distributorem slovinského výrobce brzdových destiček SINTER na téměř všechny regiony, ve kterých působí. Jaké brzdové destičky má SINTER v nabídce a kdo vůbec SINTER je se dozvíte v tomto článku.

Nový SRAM RED je tady

Každá část sady RED byla upravena tak, aby jízda byla bezproblémová. Pocit lehkosti během brždění, skvělá ergonomie, plynulé řazení, plně bezdrátové připojení a větší rozsah převodů vyhoví každému jezdci a jeho potřebám. Nový RED je nabitý funkcemi, jako je přesné a spolehlivé měření výkonu, nové řazení a větší možnosti nastavení brzd. Přitom se podařilo snížit hmotnost všech komponentů a dát dohromady nejlehčí elektronickou sadu na trhu. Ježdění není bez námahy. Sram RED je.