Průvodce omotávkami Fizik
Průvodce omotávkami Fizik

Průvodce omotávkami Fizik

23.05.2024

Ovládání kola je naprosto zásadní. A pokud jezdíte na silnici nebo gravelu, platí to dvojnásobně. V následujícím článku se dozvíte více informací o jednotlivých variantách omotávek od italského výrobce fi’zi:k.

Kolekce omotávek fi’zi:k nabízí různé varianty materiálů, které zvyšují pohodlí a kontrolu, poskytují přilnavost, kterou potřebujete pro svůj konkrétní styl jízdy na kole, a zároveň snižují nežádoucí vibrace, které mohou vést k únavě rukou. fi’zi:k nabízí omotávky na silniční kola a gravel kola v různých barvách, typech povrchu a tloušťkách, aby uspokojil osobní preference téměř každého jezdce. Pokud hledáte závodní omotávky pro dokonalou kontrolu a nízkou hmotnost, řada Vento vyrobená z materiálu Microtex je nejtenčí variantouOmotávka se dodává v originálním nebo "sticky provedení pro maximálně pevný úchop s vystouplou strukturou slibující bezpečnou přilnavost za mokra i za sucha. Omotávka je také klíčovým vyjádřením stylu jezdce, a proto jsou naše omotávky dodávány v široké škále barev a vzorů. Oneonových až po dvoubarevné omotávky ve fluorescenčních a tradičních barvách. Omotávky z řady Tempo nabízejí špičkovou kvalitu za konkurenceschopnou cenu a na výběr máte ze tří povrchů: soft touch pro matný vzhled, silky pohlcující vlhkost,tacky pro lepší přilnavost a kontrolu a original”, který je hladký a velmi poddajný. Technologie zahrnují Bondcush, vrstvenou polymerovou pěnu uprostřed výplně, která napomáhá absorpci otřesů ze silnice. Tato směs materiálů, spojená s vnější vrstvou Microtex, je nejhrubší variantou, která kombinuje pohodlí, odolnost a všestrannost a je ideální pro všechny druhy jízd a silnic.

Povrch omotávky

Fizik vyrábí své omotávky ve třech různých provedeních povrchové úpravy. Na své si přijdou pravověrní silničáři, gravelisté i začátečníci, kteří hledají především maximální pohodlí.

Tacky

Tato povrchová úprava se vyrábí v tloušťkách 2 mm, 2,7 mm a 3 mm. Poskytuje naprosto špičkový úchop za všech podmínek a je vhodná především pro výkonnostně zaměřené cyklisty.

Classic

Nejrozšířenější druh povrchové úpravy omotávky, který je populární mezi největší skupinou cyklistů, především z řad gravelistů. Tloušťka omotávky je 3 mm, její děrování zajistí pohodlný úchop během dlouhých vyjížděk bez zbytečného nárůstu hmotnosti. 

Soft

Odolná perforovaná omotávka, kterou Fizik dodává v tloušťkách 2 a 3 mm. Povrchová úprava připomíná klasickou koženou texturu. Je oblíbená díky svému vzhledu a hladkému povrchu, který umožňuje skvělý a bezpečný úchop v každé pozici.  

Konstrukce omotávky

Microtex 

Nejtenčí varianta omotávky. Vrstva má pouhé 2 mm. Stvořena pro maximálně přesné ovládání vašeho kola. 

Solocush 

Nejpopulárnější konstrukce omotávky v nabídce fizik. Tloušťka 2,7 mm je skvělým kompromisem pro většinu silničářů a gravelistů. Je maximálně pohodlná a skvěle se hodí pro dlouhé vyjížďky. 

Bondcush 

Střední vrstva pásky je tvořena polymerovou pěnou, která poskytuje extra tlumící efekt od vibrací z jízdy. Spojením s vnější vrstvou z Microtexu je tato konstrukce omotávky tou nejměkčí a nejpohodlnější v nabídce fizik a skvěle kombinuje komfort, odolnost a univerzálnost. Tloušťka omotávky s touto konstrukcí je vždy 3 mm.  

Najbližší predajcovia fi'zi:k

Podobné články

Novinky u Michelin na sezonu 2024

Známý francouzský výrobce plášťů má ve své nabídce pro rok 2024 několik novinek. Nové směsi plášťů pro enduro a sjezd, úplně nové pláště pro e-bike enduro nebo nové pláště pro silniční cyklistiku. Více informací najdete v tomhle článku.

Nový SRAM RED je tady

Každá část sady RED byla upravena tak, aby jízda byla bezproblémová. Pocit lehkosti během brždění, skvělá ergonomie, plynulé řazení, plně bezdrátové připojení a větší rozsah převodů vyhoví každému jezdci a jeho potřebám. Nový RED je nabitý funkcemi, jako je přesné a spolehlivé měření výkonu, nové řazení a větší možnosti nastavení brzd. Přitom se podařilo snížit hmotnost všech komponentů a dát dohromady nejlehčí elektronickou sadu na trhu. Ježdění není bez námahy. Sram RED je.

Fizik Road - přehled kolekce silničních treter

Abyste si každý švih užili na maximum, je důležité se především cítit pohodlně. Zásadní je proto v tomto ohledu správný výběr cyklistických treter a sedla. Styčných bodů, které vás spojují s kolem a výrazně ovlivňují to, jak se budete na kole cítit a jak se vám bude kolo ovládat. Mezi špičku ve světě cyklistické obuvi a sedel se nepochybně řadí italský výrobce fi’zi:kJeho kolekci silničních treter si projdeme v následujícím článku.

Co je to technologie Fizik Adaptive?

Dost bylo bolavého zadku po celém dni v sedle kola! Italský výrobce sedel fizik je tady se svojí technologií 3D tisku, které říká Adaptive, aby vám od nepříjemné bolesti sedací partií pomohl. Jak Adaptive funguje a co to vlastně znamená si řekneme v následujícím článku.

Nová generace pedálů TIME je tady!

Pedály TIME dostaly nový vzhled a vlastnosti, které přinášejí nízkou hmotnost a vylepšenou ergonomii. TIME také upravil a zjednodušil nabídku silničních a MTB pedálů pro usnadnění výběru ideálních pedálů pro potřeby všech cyklistůVíce se dočtete v článku.

Bezdušový systém s Peaty's snadno a rychle

Většina moderních kol má už v základu bezdušové ráfky a s největší pravděpodobností i bezdušové pláště. I tak se většinou ke svým novým majitelům dostanou vybavena dušemi a s obyčejnou páskou, která není pro přestavbu na bezdušový systém vhodná. S tím vším vám dokáže pomoci britská značka Peaty’s, která dodává také kompletní řešení pro bezdušové systémy. V dnešním článku si popíšeme postup, jak si bezdušáky vyrobit a co je k tomu potřeba.