Novinka od Peaty´s – Holdfast tool wrap
Novinka od Peaty´s – Holdfast tool wrap

Novinka od Peaty´s – Holdfast tool wrap

16.08.2023

Peaty´s, anglický výrobce prémiových produktů pro údržbu a péči o jízdní kolo přichází s novinkou Holdfast tool wrap. Propracovaným obalem na nářadí a další nezbytnosti, který se připevňuje na rám kola pomocí unikátního řešení, tak abyste měli vše potřebné hned po ruce.

Peaty´s Holdfast tool wrap

Holdfast tool wrap je dokonalým řešením pro ukládání nářadí a dalších věcí, které si vozíte s sebou. Je navržen tak, aby se dal flexibilně použít na jakémkoli kole, udržel vše v suchu a čistotě i na rozbláceném trailu a umožňoval ke všemu rychlý a snadný přístup. 

Chytrý systém uchycení

Hlavním rozdílem oproti podobným řešením je pevné uchycení na rámu. Běžné obaly se po rámu lehce pohybují a dochází k poškrábání. Navíc je musíte v případě potřeby vždy sundat a pak znovu nasadit, což trvá věčnost a dochází právě ke zmiňovanému poškrábání rámu.

Chytrý systém uchycení Holdfast tool wrapu od Peaty´s má oddělený obal od popruhu, což umožňuje dostatečné utažení okolo rámu. Součástí popruhu je také gumová podložka, která zajišťuje potřebnou přilnavost. Obal na nářadí se pak připevňuje samostatně k upevňovacímu popruhu, takže vaše nářadí je rychle dostupné. Mimo jiné je také možnost přichytit společně s obalem i další věci, jako například náhradní duši, které se do tool wrapu nevešly. 

Všechno v suchu a čistotě

Holdfast tool wrap je vyroben ze super odolné, nepromokavé tkaniny s tepelně svařovanými švy, aby se dovnitř nedostala žádná voda ani prach. I na těch nejšpinavějších vyjížďkách. Je zde i plně vodotěsná vnitřní kapsa, která umožňuje mít drobné součástky a cennosti v naprostém bezpečí a suchu. 

Po sundání lze tool wrap plně otevřít a pomocí suchého zipu přichytit zpátky na popruh (který zůstane připevněný k rámu). To umožňuje pohodlný přístup k celému obsahu obalu, aniž byste ho museli někde odkládat a neustále otevírat.   

Optimální velikost

Největší výzvou bylo optimalizovat velikost tool wrapu, tak aby nebyl ani moc dlouhý, ani moc široký, ale aby se do něj zároveň vešlo vše nezbytné, co si chcete vzít s sebou na vyjížďku. Pokud by byl příliš veliký, snadno by došlo k jeho přeplnění a vyčnívání obalu přes horní rámovou trubku.

Po mnoha prototypech a testech nakonec Peaty´s vyladil ideální velikost tak, aby poskytovala ideální dostatek prostoru pro věci, které byste na trailu měli mít s sebou. 

Typická kombinace věcí, které Peaty´s doporučuje, je následující: 

HLAVNÍ KAPSA: 

  • 1x jehla s knotem do tubeless plášťů
  • 1x hlava CO2 inflátoru 
  • 1x nebo 2x 25g bombička s CO2 (v závislosti na velikosti multifunkčního nářadí) 
  • 1x multifunkční nářadí (čím menší, tím lepší) 
  • 2x montpáka  

KAPSA NA ZIP: 

  • kreditní karta, nějaké mince nebo bankovka 
  • klíče od auta nebo domu 
  • malé stahovací pásky 
  • spojka řetězu

Více informací se dozvíte na oficiálních stránkách výrobce Peaty´s.

Podobné články

Bezdušový systém s Peaty's snadno a rychle

Většina moderních kol má už v základu bezdušové ráfky a s největší pravděpodobností i bezdušové pláště. I tak se většinou ke svým novým majitelům dostanou vybavena dušemi a s obyčejnou páskou, která není pro přestavbu na bezdušový systém vhodná. S tím vším vám dokáže pomoci britská značka Peaty’s, která dodává také kompletní řešení pro bezdušové systémy. V dnešním článku si popíšeme postup, jak si bezdušáky vyrobit a co je k tomu potřeba.

Nové zjazdové brzdy SRAM Maven - absolútna sila a kontrola

Maven je absolútne najsilnejšia brzda, akú sme kedy vytvorili. Brzdnú silu využijete na dosiahnutie maximálnej efektivity jazdy. Extrémny výkon, ktorý dokáže skrotiť bicykel pri vyšších rýchlostiach a zlepšiť ovládanie aj v tých najnáročnejších podmienkach. Brzdy Maven posunú vašu jazdu na vyššiu úroveň. Neobmedzený brzdný výkon vám dodá istotu. Mimoriadny výkon poskytuje lepší brzdný účinok a menšie ochabovanie bŕzd. Vďaka tomu môžete dať naplno priestor svojim schopnostiam.

Nová GT Fury po “aspirínsku”

V průběhu roku 2023 představila jedna z našich kmenových značek, GT Bicycles, novou podobu svého sjezdového kola s názvem Fury. A jelikož se nám vše hezky potkaly s naší pravidelnou každoroční dealer show, rozhodli jsme se postavit jednu “Furynu” jako náš vlastní custom build osazený komponenty od značek, které dovážíme. Pojďte se s námi podívat, jak to celé nakonec dopadlo.

Zimní tretry na kolo od Fizik

Cyklistika, a to i ta amatérská, už dávno není pouze letním sportem. Současná podoba našeho podnebí umožňuje provozovat tento sport téměř bez omezení po celý rok. Zimní období ale samozřejmě vyžaduje speciální vybavení, které zajistí potřebné pohodlí, bezpečnost, ale i dostatečný výkon v náročnějších podmínkách. Jednou z klíčových součástí výbavy jsou vhodné zimní tretry na koloAno, můžete to řešit pomocí návleků na tretry, zimních vložek nebo teplých ponožek od babičky. Koho tato provizorní řešení už omrzela a pořídil zimní tretry, lituje jen jediné věci. Že to neudělal daleko dřív.

Aspire Sports novým distributorem fi’zi:k pro Česko a Slovensko

S Novým rokem přichází velká novinka. Od 1. ledna 2024 se Aspire Sports stává distributorem značky fi’zi:k v České a Slovenské republice. Obsáhne všechny trhy, na nichž operuje s ostatními značkami.

Jak na mytí kola se značkou Peaty's

Jaká je noční můra každého bikera? Přijít ke kolu, které je špinavé, nefunkční a vydává spoustu nepříjemných zvuků. Jak si kolo správně namazat a co k tomu použít, jsme si popsali v jednom z předchozích článků. Nyní se zaměříme na to, jaký je správný postup při čištění kola, jak udržet kolo čisté a jaké produkty od značky Peaty’s se k tomu nejlépe hodí. Tohle vše lze samozřejmě aplikovat na všechny druhy jízdních kol – od silničních, přes horská až po celoodpružená kola.