Aspire Sports v žebříčku Forbes
Aspire Sports v žebříčku Forbes

Aspire Sports v žebříčku Forbes

07.05.2024

Každý rok zveřejňuje časopis Forbes žebříček Největších rodinných firem. Jedná se o kompletní, jak Forbes říká, almanach rodinného podnikání v Česku. A Aspire Sports je jeho součástí! Více v článku.

Letošní žebříček Největších rodinných firem v Česku je ovšem speciálně pro nás, cyklisty, něčím specifický. Je v něm silně zastoupeno několik značek, které jsou v českém cyklistickém světě dobře známé. A Aspire Sports se mezi nimi neztratilo. Ba naopak, je vidět hodně na špici!

Šéf divize cyklistiky a bratr zakladatele Igora Doležala, Marek Doležal pro Forbes uvedl: „Sezona 2023 byla v našem oboru nejtěžší od krize z let 2009 až 2010. Obrovský převis nabídky nad poptávkou přinesl konsolidaci na trhu a bankroty mnoha značek – i v Česku, ale především v zahraničí. My jsme naštěstí ve velmi dobré kondici, i když jsme se menšímu poklesu tržeb a zisku nevyhnuli, a situace se teď bude pomalu vracet do normálu. Na letošek plánujeme mírný růst tržeb s dynamickým růstem od roku 2025.“

Jaké další firmy v žebříčku také najdete? Například pražskou cyklospeciálku Ski a Bike Centrum Radotín, dovozce kol MMR T.S. Bohemia, výrobce světoznámého cyklo oblečení Kalas nebo výrobce kol 4Ever.

Kompletní žebříček Největších rodinných firem 2024 najdete pod tímto odkazem.

Podobné články

ASPIRE SPORTS se stává od května 2024 distributorem značek SINTER a Selle Royal

Rok 2024 je pro ASPIRE SPORTS s ohledem na získávání nových značek pod svá křídla velmi plodný. Po úspěšné akvizici značky fi’zi:k začátkem roku, získala od 20. května 2024 firma ASPIRE SPORTS do svého portfolia značek další dva silné hráče. Prvním z nich je slovinský výrobce brzdových destiček SINTER, druhým pak italský výrobce sedel Selle Royal. Množství značek, které má nyní pod sebou ASPIRE SPORTS tak vzrůstá na 26.

SINTER – NEJLEPŠÍ ORGANICKÉ BRZDOVÉ DESTIČKY

Od 6. května se Aspire Sports stalo výhradním distributorem slovinského výrobce brzdových destiček SINTER na téměř všechny regiony, ve kterých působí. Jaké brzdové destičky má SINTER v nabídce a kdo vůbec SINTER je se dozvíte v tomto článku.

Nový SRAM RED je tady

Každá část sady RED byla upravena tak, aby jízda byla bezproblémová. Pocit lehkosti během brždění, skvělá ergonomie, plynulé řazení, plně bezdrátové připojení a větší rozsah převodů vyhoví každému jezdci a jeho potřebám. Nový RED je nabitý funkcemi, jako je přesné a spolehlivé měření výkonu, nové řazení a větší možnosti nastavení brzd. Přitom se podařilo snížit hmotnost všech komponentů a dát dohromady nejlehčí elektronickou sadu na trhu. Ježdění není bez námahy. Sram RED je.

GT Grade Carbon PRO LE - Bike of the Year 2024

Poslední generace modelu Grade tak navázala na úspěchy předchozí generace tohoto populárního gravel biku od GT Bicycles, kdy toto ocenění získal v roce 2020 model Grade Carbon. Mimochodem, původní Grade byla jedním z prvních gravel kol, které se objevily na trhu před deseti lety.

Tubolight Diamana: O krok před ostatními

Italská značka Tubolight přichází na trh s novou, inovativní vložkou do plášťů Diamana. Už to není jen o tom vložit kus natvarovaného pěnového polyethylenu do pláště, který pouze ochrání ráfek při tvrdším nárazu nebo vám po defektu umožní nouzový návrat domů. Ke slovu přichází věda. Na začátku vzniku vložky Tubolight Diamana byla studie, která zkoumá pohyb molekul vzduchu uvnitř pláště během jeho deformace vlivem vnější síly.

Nová generace pedálů TIME je tady!

Pedály TIME dostaly nový vzhled a vlastnosti, které přinášejí nízkou hmotnost a vylepšenou ergonomii. TIME také upravil a zjednodušil nabídku silničních a MTB pedálů pro usnadnění výběru ideálních pedálů pro potřeby všech cyklistůVíce se dočtete v článku.