Aspire Sports novým distributorem fi’zi:k pro Česko a Slovensko
Aspire Sports novým distributorem fi’zi:k pro Česko a Slovensko

Aspire Sports novým distributorem fi’zi:k pro Česko a Slovensko

01.01.2024

S Novým rokem přichází velká novinka. Od 1. ledna 2024 se Aspire Sports stává distributorem značky fi’zi:k v České a Slovenské republice. Obsáhne všechny trhy, na nichž operuje s ostatními značkami.

První leden 2024 se pro firmu Aspire Sports stává dalším významným datem. Právě od začátku roku 2024 přidává mezi značky, které distribuuje na Českém a Slovenském trhu významnou italskou značku fi’zi:k.

Aspire Sports nyní dodává fi’zi:k na všechny trhy, na kterých působí, což je region Balkánských zemí, Střední Evropy a Pobaltí. Nově se tak distribuují tato kvalitní sedla, špičkové tretry a omotávky do 9 zemí z Jinačovic u Brna v České republice.

fi’zi:k je jedním z lídrů na trhu sedel, treter a omotávek. Produkty této značky využívají ti nejlepší silničáři, bikeři a triatlonisté na světě. Zajímavou novinkou z kolekce fi’zi:k jsou sedla vyráběná 3D technologií s názvem Adaptive. Značka do budoucna chystá i spoustu zajímavých novinek. 

O značce fi’zi:k

Společnost fi’zi:k byla založena v roce 1996 a jejím posláním je vyrábět sofistikované, inspirativní a krásné vybavení pro nejnáročnější cyklisty na světě.

Vášeň pro design a výkon, která stojí za rozmanitým sortimentem výrobků fi’zi:k pro silnici, terén a triatlon, se projevuje v nesčetných vítězstvích v profesionálním pelotonu, ve výběru nejinspirativnějších sportovců a v mnoha oceněních za design.

Společnost fi’zi:k se zavázala poskytovat dokonalý design sedel, bot, omotávek a komponentů – kombinuje tak pohodlnost a nízkou hmotnost s technologiemi a inovacemi.

Díky fyziologickému výzkumu, anatomickým studiím a pokročilému technologickému vývoji se společnosti fi’zi:k podařilo vytvořit tuto dokonalou kombinaci.

Podobné články

Bezdušový systém s Peaty's snadno a rychle

Většina moderních kol má už v základu bezdušové ráfky a s největší pravděpodobností i bezdušové pláště. I tak se většinou ke svým novým majitelům dostanou vybavena dušemi a s obyčejnou páskou, která není pro přestavbu na bezdušový systém vhodná. S tím vším vám dokáže pomoci britská značka Peaty’s, která dodává také kompletní řešení pro bezdušové systémy. V dnešním článku si popíšeme postup, jak si bezdušáky vyrobit a co je k tomu potřeba.

Jaké vybrat pláště na gravel bike

S čím dál větší popularitou gravelového ježdění samozřejmě narůstají také nároky gravelistů na obutí svých jednostopých miláčků. Už dávno je pryč doba, kdy pláště na gravel znamenaly šířku 35 mm a nic víc. Dnes už si může jezdec vybrat nejen šířku plášťů, u některých výrobců až 50 mm, ale také směs pláště, různé druhy ochrany proti průrazu nebo barvy bočnic. V tomto článku si projdeme aktuální nabídku značek Michelin a Zipp a rozebereme detailněji jednotlivé druhy plášťů pro gravelové ježdění. Valná většina pláštů na gravel, které budou v tomto článku představeny, se dodávají jak v drátovém, tak i kevlarovém provedení, v několika různých směsích i šířkách.

Zimní tretry na kolo od Fizik

Cyklistika, a to i ta amatérská, už dávno není pouze letním sportem. Současná podoba našeho podnebí umožňuje provozovat tento sport téměř bez omezení po celý rok. Zimní období ale samozřejmě vyžaduje speciální vybavení, které zajistí potřebné pohodlí, bezpečnost, ale i dostatečný výkon v náročnějších podmínkách. Jednou z klíčových součástí výbavy jsou vhodné zimní tretry na koloAno, můžete to řešit pomocí návleků na tretry, zimních vložek nebo teplých ponožek od babičky. Koho tato provizorní řešení už omrzela a pořídil zimní tretry, lituje jen jediné věci. Že to neudělal daleko dřív.

Vybíráme gravel bike

Kategorie kol s označením gravel bike je čím dál populárnější, a proto se jí i jednotlivé značky věnují stále ve větší míře. V tomto článku vám tak představíme kola značek GT a Cannondale, na kterých se vám pokusíme poodhalit rozmanitost této nabídky na trhu.

Jak na mytí kola se značkou Peaty's

Jaká je noční můra každého bikera? Přijít ke kolu, které je špinavé, nefunkční a vydává spoustu nepříjemných zvuků. Jak si kolo správně namazat a co k tomu použít, jsme si popsali v jednom z předchozích článků. Nyní se zaměříme na to, jaký je správný postup při čištění kola, jak udržet kolo čisté a jaké produkty od značky Peaty’s se k tomu nejlépe hodí. Tohle vše lze samozřejmě aplikovat na všechny druhy jízdních kol – od silničních, přes horská až po celoodpružená kola.  

Údržba hydraulických brzd SRAM a jejich odvzdušnění

Brzdy jsou komponentem jízdního kola, který hraje klíčovou roli v oblasti bezpečnosti. Špatná funkce brzd výrazně snižuje ovladatelnost kola a zásadně omezuje vaše jízdní dovednosti. Proto by měla být údržba hydraulických brzd jednou z našich priorit.