Nová řada MTB výpletů Zipp 1ZERO HITOP
Nová řada MTB výpletů Zipp 1ZERO HITOP

Nová řada MTB výpletů Zipp 1ZERO HITOP

04.10.2023

Výrobce zapletených kol ZIPP, který spadá do koncernu SRAM, se rozhodl rozšířit svoji nabídku zapletených kol pro vyznavače moderního XC a down-country o dva modely. Oba modely využívají technologii vrstvení karbonu HITOP, která má ZIPP patentovanou právě pro výrobu ráfků. Společně s novou řadou výpletů 1ZERO HITOP představil ZIPP také vylepšenou verzi senzorů pro kontrolu tlaku v pneumatikách s Tyre-Wiz 2.0.

1ZERO HITOP SW

Pokud chcete zažít pocit opravdové rychlosti, se sadou kol Zipp 1ZERO HITOP SW vedle nesáhnete. Poddajnost na trailu je zásadní vlastností těchto kol. Protože moderní cross-country závody jsou stále drsnější a náročnější, dávno neplatí, že výplety pro XC musí být tuhé. Místo toho by měl mít jezdec pocit, že kola pod ním pracují. Karbonový ráfek 1ZERO HITOP SW se přizpůsobí terénu díky technologii HITOP, kterou má Zipp patentovanou pro vrstvení karbonu při výrobě ráfků. Výsledkem jsou lehká XC kola, která hravě udrží rychlost a plynulost přes všechny úseky trailu – kameny, kořeny a vyjeté koleje s odolností, která je nutná pro moderní trailová kola se zdvihem až 130 mm. Díky tomu, že jsou kola poddajná, budete mít během jízdy mnohem více jistoty. Absolutně odpadá námaha s roztočením líných kol nebo překonáváním nerovností. Kola 1ZERO HITOP SWjsou také vybavena systémem monitorování tlaku v pneumatikách TyreWiz, takže budete mít vždy nastavený správný tlak v pneumatikách pro optimální výkon. Náboje ZM2 SL, které patří k nejlehčím na trhu, zajišťují, že s koly 1ZERO HITOP SW budete moct rychleji akcelerovat na výjezdu z každé zatáčky.

Specifikace

Hloubka ráfku 
21.2 mm 

Vnitřní šířka ráfku 
30 mm 

Hmotnost 
1325 g 

Konstrukce ráfku 
Karbon – bez patky 

Kompatibilita plášťů 
Dušové nebo bezdušové 

Vlastnosti

 • Technologie HITOP přináší patentované složení ráfku, které zajišťuje poddajnost a jistotu při nerovnostech na trati.
 • Nízká hmotnost pro snadné zrychlení a stoupání.
 • Rozšířené patky ráfku poskytují hladký opěrný povrch pro pneumatiku, čímž snižuje. možnost proražení pneumatiky po nárazu do kamene.
 • Systém monitorování tlaku v pneumatikách TyreWiz 2.0 s bezproblémovou konstrukcí.
 • Náboje ZM2 SL s 66 body záběru.
 • Možnost standardních nebo Torque Caps koncovek předního náboje.
 • Možnost volby těla rotoru mezi XD nebo Microspline.
 • Doživotní záruka.

1ZERO HITOP S

Výplety 1ZERO HITOP S od společnosti Zipp spojují vysokou přidanou hodnotu s vysokým výkonem pro lepší a rychlejší jízdu. Poddajnost na trati je zásadní, protože moderní cross-country tratě jsou stále drsnější a náročnější. Už dávno neplatí, že výplety pro XC musí být tuhé. Místo toho by měl mít jezdec pocit, že kola pod ním fungují. Karbonový ráfek 1ZERO HITOP S se přizpůsobí terénu díky technologii HITOP, kterou má Zipp patentovanou pro vrstvení karbonu. Výsledkem jsou lehká závodní nebo adventure XC kola, která udrží rychlost a plynulost přes všechny úseky trailu – kameny, kořeny a vyjeté koleje s odolností, která je nutná pro moderní kola se zdvihem až 130 mm. Díky jejich poddajnosti budete mít při jízdě mnohem větší jistotu. Výplety 1ZERO HITOP S jsou vybaveny spolehlivou sadou nábojů ZM 900.

Specifikace

Hloubka ráfku 
21.2 mm 

Vnitřní šířka ráfku 
30 mm 

Hmotnost 
1495 g 

Konstrukce ráfku 
Karbon – bez patky 

Kompatibilita plášťů 
Dušové nebo bezdušové 

Vlastnosti

 • Technologie HITOP přináší patentované složení ráfku, které zajišťuje poddajnost a jistotu při nerovnostech na trati.
 • Nízká hmotnost pro snadné zrychlení a stoupání.
 • Rozšířené patky ráfku poskytují hladký opěrný povrch pro pneumatiku, čímž snižuje. možnost proražení pneumatiky po nárazu do kamene.
 • Náboje ZM900 s 52 body záběru pro rychlou akceleraci.
 • Možnost standardních nebo Torque Caps koncovek předního náboje.
 • Možnost volby těla rotoru mezi XD nebo Microspline.
 • Systém monitorování tlaku v pneumatikách TyreWiz dodáván samostatně.
 • Doživotní záruka.

TyreWiz 2.0

Pneumatiky jsou jediným bodem, který spojuje kolo se silnicí nebo stezkou. Není tedy překvapením, že optimální tlak v pneumatikách přímo zvyšuje vaše pohodlí, snižuje valivý odpor a zvyšuje rychlost. TyreWiz 2.0 je přepracován s důrazem na vyšší přesnost a větší kompatibilitu s různými hloubkami ráfků tak, aby poskytoval přesné údaje o tlaku v reálném čase. Lehký a odolný přístroj TyreWiz 2.0 využívá LED kontrolky, které indikují, když tlak v pneumatikách přesahuje cílový rozsah, s upozorněním na nízký nebo vysoký tlak v pneumatikách. Nastavení optimálního tlaku v pneumatikách je klíčovým faktorem pro maximalizaci rychlosti a výkonu, zejména u moderních kol. TyreWiz 2.0 vám umožňuje činit rozhodnutí ovlivňující valivý odpor, trakci, opotřebení pneumatik a pohodlí jezdce. TyreWiz 2.0 také spolupracuje s aplikací SRAM AXS a poskytuje personalizovaná doporučení ohledně tlaku v pneumatikách. Díky univerzálnímu adaptéru pro ráfky a několika délkám ventilků se zařízení vejde na silniční nebo MTB ráfky. Standardní ruční pumpa měří s přesností pouze +/-5 %, s TyreWiz 2.0 přestanete řešit problémy s nepřesností pumpy. Budete mít vždy jasno, jaký tlak v pneumatikách máte.

Vlastnosti

 • Přesnost +/- 2 % na 0.1 PSI. 
 • Vodotěsný a prachotěsný (IPX7).
 • Personalizované doporučení tlaku pneumatik prostřednictvím aplikace AXS pro telefony se systémy iOS nebo Android. 
 • Výdrž až 300 hodin díky levným a rozšířeným bateriím CR1632. 
 • Nízká hmotnost – pouze 10 g.
 • Přizpůsobí se různým druhům a hloubkám ráfků díky různým délkám ventilků a kulatým nebo čtvercovým těsněním průchodek.
 • Kompatibilní s protokoly ANT+ a Bluetooth pro zobrazení tlaku pneumatiky v reálném čase na displejích většiny počítačů.
 • 2 roky záruka.

Více informací o setech zapletených kole najdete na webu výrobce.

Najbližší predajcovia Zipp

Podobné články

Jak na mytí kola se značkou Peaty's

Jaká je noční můra každého bikera? Přijít ke kolu, které je špinavé, nefunkční a vydává spoustu nepříjemných zvuků. Jak si kolo správně namazat a co k tomu použít, jsme si popsali v jednom z předchozích článků. Nyní se zaměříme na to, jaký je správný postup při čištění kola, jak udržet kolo čisté a jaké produkty od značky Peaty’s se k tomu nejlépe hodí. Tohle vše lze samozřejmě aplikovat na všechny druhy jízdních kol – od silničních, přes horská až po celoodpružená kola.  

Dárky pro cyklisty na Vánoce

Vánoce jsou za dveřmi a vy jistě přemýšlíte, jakým dárkem potěšit své blízké. Pokud mezi nimi máte vášnivého cyklistu, máme pro vás pár tipů na dárky pro cyklisty, které mu zaručeně udělají radost.

Rock Shox Vivid dorazil! Čekání na legendu skončilo.

Legendární tlumič Rock Shox Vivid je zpět, aby uspokojil všechny potřeby od sjezdu, přes E-MTB až po enduro závody. Je vyroben tak, aby uspokojil i ty nejnáročnější jezdce. Jak? Povedlo se nám vytvořit vzduchový tlumič, který nabízí vlastnosti pružinového tlumiče s všestrannou platformou tlumení a jednoduchým a intuitivním nastavením pro každý typ terénu.  

Novinka od Peaty´s – Holdfast tool wrap

Peaty´s, anglický výrobce prémiových produktů pro údržbu a péči o jízdní kolo přichází s novinkou Holdfast tool wrap. Propracovaným obalem na nářadí a další nezbytnosti, který se připevňuje na rám kola pomocí unikátního řešení, tak abyste měli vše potřebné hned po ruce.

Mistrovství světa MTB 2023: Zlatý double CFR

Málo značek bylo během uplynulého Mistrovství světa MTB ve skotském Glasgow podobně úspěšných, jako Cannondale. Členové týmu Cannondale Factory Racing získali hned dva tituly mistrů světa.

GT Bicycles se vrací zpět ke kořenům

Jen málokterá značka má takové dědictví, historii a kultovní pověst jako GT Bicycles. Drew Rohde ze serveru The Loam Wolf navštívil nové sídlo značky GT. A přináší report z toho, jak to v novém domově GT Bicycles vypadá. A dál už necháme mluvit Drewa.